קנאית שכמוך!

ענת הגיעה אלי לאימון, תלמידת כיתה ה' בת 11. היא רואה את ההצלחות של החברות ומתפוצצת מקנאה." לדנית יש חבר והיא מאוהבת עד מעל הראש, אני מקנאה בה. לשיר יש המון בגדים חדשים, היא כל שבוע הולכת לקניון ורוכשת בגד חדש. לובשת אותו פעם אחת ומניחה בארון, העמוס בערמות של חולצות, מכנסיים ושמלות לכל יום ואירוע. אני מקנאה גם בה . נועה היא הילדה הכי מקובלת בכיתה, יש לה מילה אצל הבנים והבנות, כשהיא אומרת משהו כולם עושים, בלי שום חשיבה אם זה טוב או רע. יש את מור שהיא ממש יפה, רזה, שיער שחור ארוך וגולש. לכולם יש פלאפון מהדור החדש ובשלי אין משחקים ושירים."

ומה יש לך אני שואלת? "אומרים שחוכמה, אני ילדה חכמה!" היא פוסקת.

אם את ילדה חכמה, אני מציעה לך דרך אחרת להסתכל על עצמך ועל חברותיך. במקום להסתכל על "היש" בכל אחת, הסתכלי על "היש " שבך. אני משקפת לה את הדרך שבה בחרה להסתכל על העולם שלה. את מסתכלת מה אין לך: פלאפון חדש, רשימת חברות ארוכה, חבר, שיער ארוך ועוד. נסי להסתכל על כל התכונות המאפיינות אותך והודי על המתנות שאת קיבלת. לא כל אחת נולדה חכמה, בעלת זיכרון מצוין, אחת שיכולה ללמוד בקלות ולקבל ציונים טובים. אני מפנה אותה לקרוא בגוגל על נתוני העוני במדינת ישראל והיא מזדעזעת לשמוע שיש ילדים שאפילו אין להם פלאפון בכלל, וגם אוכל לא נמצא בשפע בביתם. יש ילדים שמוכנים להחליף איתך ברגע זה, והיו אומרים תודה כל ימי חייהם .

ההסתכלות שלך היא לעבר ההצלחות של אחרים ולא על ההצלחות שלך. אני מבקשת ממנה להכין את רשימת ה"יש" בחייה ומיד אנו מגלות רשימה מכובדת ומעודדת.

1. יש לי הורים שאוהבים ודואגים לי.
2. יש לי בית יפה , חדר שהוא רק שלי.
3. אני בריאה .
4. אני מצליחה בלימודים והולך לי בקלות.
5. יש לי שתי חברות טובות שאפשר לסמוך עליהן.
6. יש לי כלב שאני נהנית לשחק איתו.
7. יש לי גוף שאני אוהבת.
8. אני אוהבת לרקוד ובחרו אותי להיות בשורה הראשונה במסיבת הסיום.

וכמובן יש עוד....

אין עדיין תגובות.

השאר תגובה