התמדה זה שם המשחק

בימים החמים האלה, לפעמים אני מוותרת לעצמי ולא יוצאת לצעוד. אני משכנעת את עצמי, שאצליח לרדת במשקל, גם בלי ספורט. בזכות מתאמן עקשן, בוגר כיתה ו' ובזכות השכנה מירי, הצלחתי ללמוד את אחד השיעורים הטובים שלי בשנים האחרונות, הן כמאמנת ילדים והן כאדם. יום קיצי, הטמפרטורה בחוץ 34 מעלות, הגיע נועם (שם בדוי) לאימון. המפגש עסק בנושא: להתמודד עם קשיים. דיברנו על הקשיים שלו בלימודים, על הקושי להתמיד, על הקושי בהתארגנות והרשימה עוד ארוכה. שאלתי אותו:"כיצד התמודדת עם הקשיים עד היום?" והוא ענה לי: " לא התמודדתי, זאת בדיוק הבעיה שלי." חשבתי על עצמי, איך אני מתמודדת עם הקשיים שלי? מה אני עושה כשניצבת לפני מטרה ואני רוצה להשיג אותה, אבל קשה לי. חשבתי על מטרה שהצבתי לעצמי פעמים רבות, להתמיד בספורט. נרשמתי לקאנטרי, מנוי שנתי, הלכתי בכל השנה ארבע פעמיים!!! נרשמתי לחוג, פעמיים בשבוע, ובכל פעם שהייתי עסוקה, אמרתי לעצמי ש"עבודה יותר חשובה", ולא התמדתי גם בזה. כמאמנת, החלטתי לקחת לעצמי מאמן, פעמיים בשבוע, שלושה חודשים התמדתי, והתחלתי לבטל גם את הפגישות איתו. נועם שאל אותי: "מה הכי קשה לך"? עניתי מיד, לעשות ספורט, לרוץ למשל. הוא ענה:" אני דווקא טוב בזה". באותו רגע, הבנתי שיש לי כאן הזדמנות מצוינת להוכיח לעצמי וגם לו, שאפשר להתגבר על קשיים. כמובן השאלה היא: האם אנחנו רוצים באמת? החלפתי את השמלה ונעלי העקב בטייץ, גופייה ונעלי ספורט. לקחנו בקבוק מים ויצאנו לריצה קצרה, ברחובות הסמוכים. בדרך פגשתי את מירי השכנה (לא שם בדוי), בת 45, נראית מיליון דולר, רזה וחטובה בבגדי ספורט אופנתיים. היא עובדת במשרה מלאה, בתפקיד סודי, ויודעת שכשרוצים לראות תוצאות יוצאים להליכה גם בשעה ארבע בבוקר!!! על כוחו של רצון, כוחה של התמדה למדתי ממנה.

היא שיתפה אותי בהצלחה שלה, כמה סודות על קצה המזלג. מתחילים לאט, מוסיפים בכל יום עוד תרגילים, מגבירים את הקצב, מוסיפים זמן. לא מוותרים, לא ממציאים תירוצים, לא אומרים:"אין לי זמן, חם, קר, מאוחר, מוקדם, אין לי כושר". מחויבים להבטחה שלנו לעצמינו.

את השיעור בהתמדה למדתי ממנה, תודה. אנו מלוות אחת את השנייה לעבר הבית, היא שואלת אותי:" איך את מצליחה לעשות כל כך הרבה דברים ביחד? איך למדת לתואר שני כשהיו לך ילדים קטנים? מאיפה את מגייסת את כל האנרגיות שלך כל הזמן". חשבתי שכל אחד רואה את ההצלחות של האחר, מעצים אותם, ואת ההצלחות שלו הוא מצניע, לפעמים.

אין עדיין תגובות.

השאר תגובה