האם אפשר לאמן ילדים מבלי לאמן את ההורים?

אני שואלת את עצמי היום,בסיומה של פגישת אימון coaching עם נערים. שאלתי אותם מהם הכוחות שיש בהם? מהם הדברים הטובים שיש בהם? ילד אחד אמר : "שום דבר לא טוב בי , על איזה כוחות את מדברת...אני עצלן." ביקשתי ממנו שיחשוב קצת יותר,שאלתי אותו במה אתה מתעצל? בכל הדברים הוא ענה לי. ואם לא תחשוב על מקצועות בבית ספר, אם נחשוב על תחומים אחרים. שום רעיון לא עלה במוחו. כששאלתי במה היית מוכן להשקיע שעות? הוא ענה לי מיד: "במוסיקה! זה כל החיים שלי. אני אוהב היפ-הופ, אני נהנה לחבר מנגינות בסינטיסיייזר שלי, מכיתה ו אני שר סולו במקהלת בית ספר. " אתה עצלן במוסיקה? אני מקשה עליו. לא, בזה , ממש לא. אני יכול להתאמן שעות, אוהב את זה הכי בעולם. אז מה הבעיה , למה שלא תצטיין במוסיקה? אמא שלי אומרת שזה סתם. שהיא לא מוכנה שמוסיקה יבוא על חשבון בית הספר. אמא היא אשה משכילה, עובדת במשרה בכירה בבית חולים והיא רוצה שהבן שלה יהיה רופא, או משהו מכובד אחר. יש לה את הסביבה שלה , החברים שלה ממעמד מכובד. רק מי שלומד נחשב בעיניה.
היא לא מוכנה לשמוע על מוסיקה כמקצוע. מזה לא עושים כסף, זה לא מקצוע , היא חוזרת על המנטרה הקבועה שלה. שאלתי אותו אם היה רוצה שאדבר איתה. הוא אמר : "חבל על הזמן שלך. היועצת של בית הספר כבר דיברה איתה שעתיים וכלום לא עזר. היא בשלה ." אני מנסה להציג לו דוגמאות של זמרים, מוסיקאים שממש מצליחים ואין לו יכולת לראות את הבחירה שעומדת לפניו. האמונות של האם הועברו אליו לאורך השנים, אני שומעת ויתור על חלום כבר בשלב הזה, ואני ממש רוצה לעזור לו. מה אפשר לעשות אני שואלת את עצמי? איך אפשר לדבר עם האמא הזאת? עם עוד עשרות או מאות אמהות שמרגע הלידה הן מפתחות ציפיות מה יעשה הילד שלהם יהיה כשיגדל.

אני מבינה שבמקרה הזה, אני חייבת לקחת את האם לאימון, לשקף לה את המצב כפי שאני רואה אותו ולשאול אותה כמה שאלות. למה היא מצפה מהבן שלה להיות מישהו אחר ממה שהוא באמת רוצה? מה מסתתר מאחורי האכזבה שלה ? האם היא מגשימה דרכו את חלומותיה?

אין עדיין תגובות.

השאר תגובה