כיצד להיות מאמן?

האימון הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. האימון שהיה עד לפני עשור תעלומה, נכנס לתודעת הכלל דרך הטלוויזיה, עשרות בתי הספר לאימון ומאות ספרים שנכתבו בתחום.
נשאלת השאלה כיצד להיות מאמן? מהם התהליכים שאתם צריכים לעבור כדי להיות מאמנים טובים?
בבואנו לדון בשאלה זו עלינו לחקור ולגלות מהם "החומרים הדרושים" כדי להצמיח אדם למאמן.
רשימת התכונות של אדם הרוצה להיות מאמן ארוכה ומגוונת.
בראש ובראשונה עליו להיות אדם אוהב אדם, המכיר בערכו, המאמין בעצמו, מעורר השראה, בעל יושרה, בעל אינטואיציה גבוהה, בעל יכולת הנעה, סקרן, יצירתי, אופטימיסט, בעל יכולת הקשבה ובעל מודעות עצמית גבוהה.

כיצד אפשר להיות מאמן? ראשית, יש לצאת למסע ולחפש מי אתה באמת, מה העוצמות ומה החולשות שלך?
לחזור אל נקודת ההתחלה שלך ולבדוק "כל חדר" שביקרת בחייך. חדר הוריך, אחיך ואחיותיך, מוריך, חבריך, בית ספרך, השרות הצבאי, נישואיך, מקצועך וחוויותיך במהלך השנים.
הזכרות בילד שהיית, בחוויות שעברת, בשיעורים שלמדת, במילים שהשאירו עליך חותם, בתהליך הלמידה שלך, בהצלחות ובכישלונות שלך יכולים לעזור לך בחיפוש מעמיק לשאלה,
מי אתה באמת?

סוד ההצלחה הוא מודעות עצמית ושאילת שאלות משמעותיות, לברר עד הסוף מהם ערכיך? מהם אמונותיך? מה גורם לך לאושר? מה התובנות שלך לגבי החיים? כדי להיות מאמן דרוש לך אומץ לעמוד מול עצמך, להגיד אני אוהב את עצמי בדיוק כמו שאני, לחשוב שאתה ראוי לכל הטוב בעולם. כדי להיות מאמן אתה צריך להגיד לעצמך את האמת, כי רק אז אתה תוכל לשקף לאחרים מי הם באמת? אתה צריך להכיר את כל מכלול רגשותיך!
למשל: אדם שלא אוהב את עצמו, שפוגע בעצמו, לא יוכל לאהוב אחרים ולהעניק להם אהבה. נשאלת השאלה, איך אפשר ללמד אדם לאהוב את עצמו? הצעד הראשון הוא בהבנה, שכל מה שיש בך, יוצר את השלמות. כל החלקים בחייך הם פאזל גדול שכולו שלך. קבלה עצמית, הפרדות מכעס ומרגשות אשם על עצמך יכולים לעזור לך. המקומות שימצאו בהם חוסר, הם בדיוק אותן הנקודות שבהן יש להתמקד בך.
אדם שגדל עם הערכה עצמית נמוכה, טוב יעשה אם יבדוק מהי מקורה?
הוא וודאי יגלה כי דברים השתנו במהלך השנים וחלקם התאימו מאוד להיותו ילד, אך אינם מתאימים כלל להיותו בוגר, מבין, מודע ועם קבלות על הצלחות.
במהלך הקורס לאימון בהתמחות לילדים ונוער שפותח על ידי בעשור האחרון, אני בטוחה שתמצאו כלים מעשיים ורוחניים שיעזרו לך לגלות את עצמך מחדש.
המסע כולל מפגשים עם כל החלקים שבך. לעיתים הם משמחים ולעיתים עצובים וכואבים, אל תוותר ואל תשקר את עצמך, התחבר ללב שלך!
רק אחרי שתיגע בכל הווייתך, בלי פחד וחשש, תוכל לגלות מי אתה באמת, תתעצם, תגלה את היהלום שבך.
לאחר שתשלים את עבודת החקר על עצמך, תוכל לאמן אחרים ולגלות להם מהי עוצמתם באמת?
נקודת ההתחלה שונה מכל אחד ולכן גם נקודת הסיום.
בסופו של תהליך, תהייה מישהו אחר, טוב יותר, שלם יותר ותאהב את עצמך באמת.

אין עדיין תגובות.

השאר תגובה