אימון הורים

מה שלום הילד שלך?

אימון הורים

"הילד שלי מצטיין בלימודים, בכל המבחנים הוא מקבל ציונים גבוהים, אבל... הילדים בכיתה מעליבים אותו, הוא לא יודע מה לעשות, מרגיש חסר אונים, מתוסכל, מאוכזב מעצמו"
האם נתת לו כלים להתמודד?אימון הורים

אולי אתה הורה מצויין, עושה כמיטב יכולתך, מקשיב לילד שלך, מעניק לו חום ואהבה, תומך ודואג שלא יחסר דבר. האומנם?

ראה אם תוכל לעזור לו לממש את הפוטנציאל הטמון בו, אם תממש את הפוטנציאל הטמון בך!

 

אימון הורים
בקורס אימון נלמד איך לדבר כך שהילדים יקשיבו ולהקשיב כך שהילדים ידברו. נעצים ונגלה את חוזקות ילדיכם, נשפר את התקשורת בניכם, נפתור קונפליקטים, נדבר על אהבה, נתינה וגבולות, מאבקי כוח ושיתוף פעולה, עידוד ופרגון, הפער בין הרצוי למצוי, רגשות, שיתוף, מוטיבציה, כבוד הדדי, המערך המשפחתי – ערכים ואמונות, אווירה משפחתית, משברים בחיי המשפחה כמנוף לצמיחה.

 

איך להניע ילדים לפעולה?

השבוע ביקרתי באחת המשפחות שאני מאמנת את הילד שלהם. קבענו בשעה שבע בערב, אני הקדמתי מעט כהרגלי וההורים עוד לא הגיעו לפגישה.
הבית היה מבולגן, פירורי החטיפים , הכלים וסימני השוקו על השולחן לא השאירו מקום לספק על אשר התחולל כאן בשעות אחר הצהריים. אני מכירה היטב את ההורים, שניהם עצמאים ועובדים קשה במשך שעות ארוכות.
הצעתי לילד שיפתיע את הוריו וינסה לסדר את הסלון הכי מהר שאפשר. כיוונתי את השעון בטלפון הנייד שלי, ואמרתי לו שאני מאמינה שתוך חמש דקות אני מאמינה שהבית יכול להיות מסודר למופת. הוא הסתכל עלי במבט חושש, חמש דקות? אין סיכוי שאצליח! אני מאמינה שאתה יכול, שאתה מסוגל לעשות את הבלתי אפשרי.
הסתכלי על ההתלהבות של עופרי, על המהירות בה אסף את כל הכלים, ניגב את השולחן בסמרטוט לחה, הכניס את הכלים למדיח והדלת נפתחה...ההורים נכנסו, המומים ממראה הבית המסודר. "מה קרה כאן היום, נס ?" הם מיד הוסיפו ...כנראה שצריך להזמין אותך כל יום לביקור. חייכתי, עופרי חייך אלי, יש לנו סוד ואנחנו לא מתכוונים לגלות לכם...יש פתרונות לכל קושי, צריך להיות יצירתיים ולהאמין ש...זה בהחלט אפשרי!
"הבת שלי לא מזיזה את עצמה- מה לעשות?"
עינת , אמא לליטל בת 14 הגיעה אלי לסדנא "להיות הורה מאמן". במפגש הראשון סיפרה על הקושי שלה עם הילדים. "הם לא עוזרים בכלום! יש לי בת גדולה שכל חייה סביב הפייסבוק, היא טוענת שהיא קוראת אבל אני לא רואה את זה . היא כל הזמן מסתגרת בחדר , מחוברת לטלפון ואני כבר לא יודעת מה לעשות.. היא לא מתאמצת. אותי זה פשוט מוציא מהדעת!" כשאני מבקשת ממנה לעשות משהו קטן היא אומרת לי :"רק עוד רגע! עוד מעט, אני רק מסיימת לענות לחברים שלי ועוד תשובות מתחמקות".
אני שואלת את ההורים למה אתם רוצים לחנך את הילדים שלכם? לעצמאות בחיים? שהילדים שלכם ילמדו לקחת אחריות? שידעו לקבל החלטות? לנהל את הזמן? זה בדיוק הזמן לאפשר להם להתאמן בזה. בספר "זינוק לחיים"-אימון לילדים ונוער בוחרים הילדים על מה להתאמן, מתמקדים במטרה ופועלים לקדם את עצמם בהתאם למשימה שבחרו.
אני מבקשת מהם להעלות רעיונות מהם המשימות שילדיהם יכולים לעשות?
להלן התשובות שקיבלתי:
1. לסדר את הכלים במדיח, ילדים קטנים יותר אפשר להתחיל רק מסידור הסכו"ם.
2. להשליך את בקבוקי הפלסטיק למיכל המחזור שנמצא במרחק קצר מאוד מהבית.
3. להוריד את העיתונים למיכל המיועד לכך בקצה הרחוב.
4. לקפל כביסה, ילדים קטנים יותר יכולים למצוא את זוגות הגרביים שנעלמו בתוך הר הכביסה.
5. לפנות את הכלים מהשולחן.
6. לטאטא את הבית.
7. לסדר את הקניות במקרר.
8. לנקות אבק.
9. לסדר מגירות.
מה לעשות כשילדים מתמהמהים בביצוע המשימות?
א. לשים תזכורת בפלאפון ע"י הילד, ולכוון את השעון ל2 דקות כפי שהילד ביקש. ברגע שהשעון מצלצל זה הזמן לקום מהטלוויזיה, המחשב או כל עיסוק אחר ולהתחיל בביצוע המשימה .
במקרים שהילד לא קם כפי שהבטיח, יואיל ההורה לקום ולסגור את המחשב בעצמו.
ב. לחתום עם ילדים על הסכם, מה עליהם לעשות במהלך השבוע. לתלות על המקרר ולסמן חייכן בכל פעם שמישהו מבצע את המשימה
שהתחייב עליה .
אשמח לשמוע, מה עובד אצלכם בבית?

לאמן את הילד/ה שבי – לאמן את הילד שלי:    

        

האם הילד/ה שלך מאושר/ת?   האם את/ה מאושר/ת?
האם הילד/ה שלך אוהב/ת את עצמו ? האם את/ה אוהב/ת אתעצמך?
האם הילד/ה שלך יודע/ת מה הוא/היא רוצה מעצמו? האם את/ה יודע/ת מה את/ה רוצה מעצמך?
האם הילד שלך ביקורתי? האם את/ה ביקורתי?
האם הילד שלך אופטימי? האם את/ה אופטימי?
האם הילד שלך שקרן? האם את/ה אומרים תמיד את האמת?
האם הילד שלך חברותי? האם את/ה חברותי?
האם הילד שלך עקשן? האם את/ה עקשן?

 

לא מאופשרות תגובות לפוסט זה.